Müziğe Kısa Bir Ara Veriyoruz, Şimdi Reklamlar

Fransız sanat yönetmeni David Redon, popüler kültürün iki dev ikonu olan müzik ve reklamı bir araya getirerek duvarlarınıza asmak isteyeceğiniz posterler tasarlamış.

Editör

İnci Vardar


Marjinol Ekibi

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaşım Paylaşım 0
Okunma Okunma 114

Smells Like Teen Spirit'i bir parfüm reklamı olarak düşünüp poster tasarlamak, muhtemelen Nirvana'yla içli dışlı olmuş tüm grafik tasarım mezunlarının, hatta bunun da ötesinde reklamcılığa az çok bulaşmış herkesin aklından geçmiştir. Dolayısıyla Fransız sanat yönetmeni David Redon'un çok ilginç bir şey yaptığını söylemek zor. Tasarımlarının, bu sayfanın da dahil olduğu zibilyon tane tasarım sitesinde yer almasının nedeni, Redon'un müzik-reklam ilişkisini çok tutarlı bir şekilde kurması ve popüler kültürün iki dev ikonunu nostaljik posterlere çevirmesi.

David Redon, Intuit Lab'de grafik tasarım ve tipografi eğitimi aldıktan sonra reklam dünyasına balıklama dalmış ve farklı reklam ajanslarında pek çok markanın işlerini yapmış. 2009'dan beri sektörde dirsek çürüten sanat yönetmeni, kanımca mükemmel bir işçilik sunmuyor ama bazı çalışmalarıyla gülümsetiyor. Ben Ads Libitum çalışmalarından çok, yine popüler kültür ikonlarını kolajladığı Smiley Faces tasarımlarını sevdim.

Redon'un posterlerinde Daft Punk'ın kayda değer bir yeri var.

Bazen bir havayolu şirketi olarak karşımıza çıkıyor...

Bazen de Las Vegas'tan fırlamış bir kumarhaneye dönüşüyor.

Bu çalışmalarda nostaljik Amerikan reklamlarının ve savaş dönemi propaganda posterlerinin öne çıkan güçlü renklerini, simgesel grafik tasarım dilini ve elle çizilmiş illüstrasyonlarını bulabiliyorsunuz. Yani tam retrosevergillerin iç geçirip çerçeveleteceği türden posterler.

Redon bu posterleri kiloyla tasarlamış, hit parçaların neredeyse hiçbirini kaçırmamış. Satın almak isterseniz şuraya tıklıyorsunuz. Reklam çalışmaları da dahil olmak üzere tüm portfolyosunu incelemek isterseniz, sizi şöyle alalım. Müzikli reklamlı çalışmalarının yanı sıra Game of Thrones posterlerini ve 2015 Haziranında seri olarak sunduğu pin-up'larını görüp retroya doymak isteyenler de buraya buyursunlar.

İnci Vardar


Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaşım Paylaşım 0
Okunma Okunma 114

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Keşifler

Bihter Kartheuser02.06.2016

Editörün seçimi

Diğer marjinoller