Yaz Gelmeden Chill Out Festival Geliyor!

Geçtiğimiz yıl 10. yaşını doldurarak ülkemizin uzun soluklu müzik etkinlikleri arasında yerini alan Chill-Out Festivali’nin bu yılki konukları belli oldu.

Editör

Taner Turna


Marjinol Ekibi

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaşım Paylaşım 0
Okunma Okunma 45

28-29 Mayıs tarihlerinde, daha önceki yıllarda olduğu gibi yine Life Park’a yerleşecek festival, 2 gün boyunca müzikseverleri ağırlayacak. Topraklarımızda yaygın olan, tek bir büyük grup ve altına özensizce yerleştirilen isimlerden oluşan festivallerden (dilim varmıyor demeye) çok farklı Chill Out. Amaçları, müzikal kimliğe sahip gruplara sahnelerini açmak ve özenle oluşturulmuş bir atmosferde kucaklaşmak.


Chill Out Festival, sadece peşi sıra sıralanmış, sahneler arasında koşturacağınız (istiyorsanız yapabilirsiniz tabii) bir etkinlik değil. Daha doğrusu amacı bu değil.
Güneş tam tepeye çıktığında (takribi olarak 12.00’de) açılan kapıdan giren herkes, Life Park’ta doğanın verdiği nimetlerin yanında özenle yerleştirilmiş birçok detayın olduğu büyüleyici bir atmosferde bulacak kendisini. Bu sayede kültürel ve sanatsal etkinliklerle sıradan bir müzik buluşmasının dışına çıkabilecek. Zaten istediğimiz de buÇok övdük, yeter. Biraz da ne dinleyeceğimize bakalım.
Sahne sayısı fazla olan festivallerde organizasyonun yanı sıra, oluşturulacak line-up kurgusu da önemlidir. Her birine "başımızın üstünde yeriniz var" demek istediğimiz Chill Out Festival İstanbul’un konukları şöyle: Bedouin, Chairlift, Chico Trujillo, Choir of Young Believers, Cigarettes After Sex, Clarian, dOP, Fakear, Guts, Hugo Kant, Jo.Ke, Life on Planets, Lola Coca, Lucas Santtana, Matthew Herbert, Mimi Love & The Sorry Entertainer, Nico Stojan, Orchestra of Spheres, Parra For Cuva & Senoy, Polo & Pan, Raz Ohara, Red Axes, Rodrigo Amarante, Temples, The Field, Viken Arman, Wareika, Wide Awake, Yokoo.


Festivalin yerli kontenjanı ise Ah! Kosmos, Cantanca, Flapper Swing, Islandman, Nilipek., Nusaibin, Oceanvs Orientalis, Style-Ist, Violations Radio var.Taner Turna

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaşım Paylaşım 0
Okunma Okunma 45

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Keşifler

Tekerrürden İbaret Ekibi18.11.2015

Editörün seçimi

Diğer marjinoller